Dates: 13/Dec/2016

Hosted By: Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Place: Κεφαλληνίας 46 (2ος όροφος), Αθήνα Τ.Κ. 11251

13 DEC

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών διοργανώνει την Τρίτη 13/12 ειδική Τελετή Βράβευσης των νικητών του διαγωνισμού Ψηφιακής Καινοτομίας και Νέας επιχειρηματικότητας “Ennovation 2016”.

Ο διαγωνισμός διοργανώνεται με μεγάλη επιτυχία τα τελευταία 9 χρόνια με την ενεργή υποστήριξη άλλων δεκαέξι Πανεπιστημίων ανά την Ελλάδα και την Κύπρο. Φέτος, 25 ομάδες κατάφεραν να προκριθούν στον Τελικό από τις οποίες οι 8 πρώτες θα λάβουν βραβείο.

Δείτε τους χορηγούς του φετινού διαγωνισμού σ’ αυτό το σύνδεσμο.

Ο διαγωνισμός για πρώτη φορά φέτος εγκαινιάζει πιλοτικά το «Ennovation Startup Teams Adoption Program» στο πλαίσιο του οποίου θα δοθεί η δυνατότητα στις καλές ομάδες να «υιοθετηθούν» από εταιρίες ή δυνητικούς επενδυτές/συνεργάτες με στόχο να προχωρήσουν πολύ πιο συστηματικά στην υλοποίηση των επιχειρηματικών τους σχεδίων. Μάθετε περισσότερα για το πρόγραμμα σ’ αυτό το σύνδεσμο.

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα σ’ αυτό το σύνδεσμο.